LKS Olimpia Brzeziny - strona nieoficjalna

LZS Doruchów 1:4 LKS Olimpia Brzeziny
2019-11-17, 14:00:00
    relacja »

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Olimpia - Victoria Skarszew
Ładowanie...

20. kolejka : Victoria Skarszew - Olimpia

• autor: siwy, 2018-04-14 06:38

Już zaledwie kilka godzin dzieli nas od kolejnego spotkania Olimpii Brzeziny w rozgrywkach o mistrzostwo kaliskiej klasy okręgowej. Tym razem podopieczni trenera Mateusza Bodusza wybiorą się do Skarszewa, gdzie w meczu 20. kolejki zagrają z miejscową Victorią.

Gospodarze sobotniego spotkania to narazie, obok Stali Pleszew, największe rozczarowanie w sezonie 2017/2018 w gronie zespołów kaliskiej okręgówki. Poprzednią kampanię drużyna z gminy Żelazków zakończyła na najniższym stopniu ligowego podium, więc apetyty w Skarszewie na obecny sezon nyły z pewnością dużo większe.

Po bardzo przeciętnej rundzie jesiennej w zespole Victorii doszło do, może nie rewolucji, ale z pewnością do sporej metamorfozy, jeśli chodzi o kadrę i sztab trenerski zespołu. Przede wszystkim z funkcji trenera zrezygnował Bartosz Sieroń, który poszedł w stronę piłki młodzieżowej. Jego miejsce zajął Dariusz Smoliński, którego nikomu, kto w Brzezinach interesuje się lokalnym futbolem, przedstawiać nie trzeba. Popularny Smoła po 2,5-letniej przygodzie w Olimpii, okraszonej m. in. wygraną w klasie A i awansem do okręgówki, postanowił zmienić otoczenie i tak trafił właśnie do trzeciej ekipy poprzednich rozgrywek. Z zespołem Victorii pożegnało się również kilku czołowych graczy. Mowa o Stanisławie Walczyńskim, który przeniósł się do LZS Doruchów, wracającym do Prosny Kalisz Adamie Dworniku, czy Łukaszu Miłku i Karolu Kiełbiku, którzy zajęli się trenerką i aktualnie pozostają bez klubu. W miejsce w/w doświadczonych zawodników skarszewianie pozyskali natomiast : Jacka Paczkowskiego (Zieloni Koźminek), Filipa Jesiołowskiego i Mateusza Fibicha (juniorzy KKS Kalisz), Adriana Dudka (Pelikan Nowy Karolew), Bartosza Glińskiego (bez klubu) oraz Adriana Gryczyńskiego (Calisia 14 Kalisz).

Aktualnie gospodarze sobotniego starcia plasują się na 9. miejscu w ligowej tabeli. W 17 rozegranych do tej pory meczach uzbierali 21 punktów. Skarszewianie 5 spotkań, 6 zremisowali, również 6 przegrali i legitymują się bilansem bramek 35-32. Lepiej punktują u siebie. Przed własną publicznością ugrali dotąd 21 punktów, nie ponosząc przy tym żądnej porażki (bilans 3-5-0 i bramki 21-12). Z delegacji przywieźli natomiast 7 oczek (bilans 2-1-6 i bramki 14-20). Najlepszym strzelcem drużyny jest Jakub Jóźwiak, który w tym sezonie do bramki rywali trafiał już 18-krotnie i w wyścigu o koronę króla strzelców kaliskiej okręgówki ustępuje jedynie Marcinowi Góreckiemu z Orła Mroczeń (26 goli)

Ligową wiosnę Victoria Skarszew zaczęła od falstartu, bo tak z pewnością należy określić remis na własnym obiekcie z Victorią Laski (2 : 2, bo golu samobójczym i trafieniu Jakuba Jóźwiaka). Tydzień później podopieczni Dariusza Smolińskiego ponownie podzielili się punktami, tym razem w wyjazdowej potyczce z Piastem Kobylin (1 : 1, gol Jakuba Jóźwiaka).

W rundzie jesienne zespoły Olimpii i Victorii spotkały się w spotkaniu 5. kolejki. Przy ul. Gimnazjalnej lepsi okazali się goście, którzy zwyciężyli w Brzezinach 2 : 1 (2 : 0). Gole w tym spotkaniu zdobywali Dariusz Pawlak i Jakub Jóźwiak dla przyjezdnych oraz Krzysztof Olejnik dla gospodarzy.

W sobotnim meczu trener Olimpii nie będzie mógł niestety zestawić optymalnego ustawienia. Oprócz kontuzjowanego Daniela Jaśkiewicza z kadry wypadli Piotr Jasiński i Wiktor Łuszczek, których zatrzymały obowiązki służbowe. Niepewny jest także występ Bartka Garncarka, który narzeka na uraz stopy.

Kadra Olimpii na mecz z Victorią Skarszew

Bramkarze : Damian Helt, Grzegorz Witucki

Obrońcy : Miłosz Kaźmierczak, Mikołaj Szlacheta, Łukasz Głąb, Grzegorz Kuświk, Bartek Garncarek, Jakub Kozłowski

Pomocnicy : Dominik Bartczak, Bartek Jasiński, Krystian Grzemski, Klaudiusz Kochaniec, Amadeusz Kowalczyk, Dominik Marcinkowski

Napastnicy : Marcin Wieczorek, Damian Wieczorek, Daniel Puchała

Spotkanie Victoria Skarszew - Olimpia Brzeziny rozpocznie się punktualnie o godz. 16.00. Poprowadzi je trójka kaliskich arbitrów w składzie :  Paweł Wrzeszczyński (główny) oraz Tomasz Kędzia i Dariusz Smolarek (liniowi).

Pozostałe paty 20. kolejki :

Zieloni Koźminek - Piast Kobylin

Korona Pogoń Stawiszyn - KS Opatówek